Fotowoltaika
Fotowoltaika
Pomożemy Ci oszczędzać na prądzie!
Możliwość darmowego poboru prądu ze słońca to nie tylko wizja niskich rachunków i wysokiego poziomu bezpieczeństwa energetycznego. To praktyczne rozwiązania, które dziś mogą znaleźć się w każdym wnętrzu – zarówno tym komercyjnym, jak i w domu rodzinnym. Instalacje fotowoltaiczne to przyszłość – jest to priorytetowe rozwiązanie dla ochrony środowiska i dobra Twojego portfela. Nasza firma od lat wykonuje systemy związane z konwersją energii – montaż paneli fotowoltaicznych to jednak nie jedyna nasza specjalność.
Dostarczamy wszystkie niezbędne elementy instalacji fotowoltaicznej:
Kolektory
Inwertery
Baterie
W naszej gestii jest nie tylko dostarczenie kolektorów słonecznych
od najbardziej zaufanych producentów na rynku, ale także wszystkich innych elementów systemu niezbędnych do pozyskiwania prądu ze słońca. Dysponujemy wysokiej klasy inwerterami – są to urządzenia przekształcające energię wytwarzaną przez panele solarne na prąd zmienny, czyli nadający się do zasilania urządzeń. Jakość zamontowanego falownika – bo tak również nazywa są inwertery - ma bardzo duży wpływ na żywotność całego systemu. Dlatego zalecamy zdać się na naszych pracowników – bardzo chętnie Państwu doradzą przy wyborze odpowiednich komponentów.
Dotacja i ulga termomodernizacyjna
Decydując się na panele fotowoltaiczne do domu, nie musisz ponosić wszystkich kosztów samodzielnie. Istnieje wiele programów, w tym rządowa inicjatywa Mój Prąd, w ramach których warto ubiegać się o dofinansowanie. Dzięki temu fotowoltaika jest dostępna niezależnie od dochodów, a Twój dom jednorodzinny może uniknąć rosnących opłat za energię elektryczną. Pozwól nam zadbać o dobór instalacji fotowoltaicznej dla Twojego domu!
Czym jest ulga termomodernizacyjna?
Ulga termomodernizacyjna jest wsparciem ze strony rządu, które sprawia, że fotowoltaika jest mniej kosztowna niż jeszcze kilka lat temu. Podstawowym celem jej wprowadzenia jest zachęcenie obywateli do inwestowania w bezpieczne dla środowiska rozwiązania, a tym samym poprawa jakości powietrza, co stanowi poważne wyzwanie dla całego kraju. Ulga termomodernizacyjna na fotowoltaikę obowiązuje od początku stycznia 2019 roku, ale nadal wiele osób ma wątpliwości – komu ona przysługuje i na jakich zasadach można z niej skorzystać. Odpowiadamy więc na najważniejsze pytania dotyczące ulgi podatkowej na termomodernizację.
Komu przysługuje ulga termomodernizacyjna na fotowoltaikę?
Ulga termomodernizacyjna obejmuje również instalacje fotowoltaiczne dla domu pod warunkiem, że wnioskodawca jest właścicielem lub współwłaścicielem wolnostojącego budynku mieszkalnego, wchodzącego w skład zabudowy bliźniaczej, szeregowej lub grupowej. Taki budynek może być podzielony na dwa lokale mieszkalne lub posiadać jeden lokal mieszkalny oraz jeden użytkowy – przy czym lokal użytkowy nie może przekraczać 30% powierzchni budynku. Chcąc skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, fotowoltaikę należy zamontować bezpośrednio na dachu lub – jeżeli nie ma innej możliwości – na budynku gospodarczym lub garażu będącym częścią nieruchomości.
Ulga termomodernizacyjna na fotowoltaikę dotyczy osób, które rozliczają dochody zgodnie ze skalą podatkową, stosujących jednolitą stawkę 19% lub opłacających ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Podatnik ma prawo odliczyć od podatku koszty przeznaczone na materiały budowlane, urządzenia, i usługi związane z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego – musi ono jednak zostać zakończone w okresie 3 kolejnych lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek. Z ulgi mogą skorzystać również osoby, które wnioskowały o dofinansowanie w ramach rządowego programu Mój Prąd.
Wylicz ile oszczędzisz na fotowoltaice w twoim budynku!
Aby uzyskać wycenę, wypełnij formularz
"*" oznacza pola wymagane
Pomożemy Ci oszczędzać na prądzie!
Zestaw instalacji fotowoltaicznej który jest źródłem energii odnawialnej składa się z paneli, które wykorzystują energię słoneczną do produkcji energii elektrycznej inwertera (falownika) zamieniającego prąd stały na prąd zmienny płynący do naszej instalacji elektrycznej oraz sieci elektroenergetycznej.
Moc instalacji fotowoltaicznej dobierana jest zawsze do indywidualnego zapotrzebowania na energię elektryczną oraz do możliwości technicznych dachu lub wielkości gruntu na którym prowadzona jest instalacja. Przy odpowiednim doborze mocy instalacji, inwestycja w panele fotowoltaiczne pozwoli nam na duże oszczędności w rachunkach za prąd a nawet na całkowitą samowystarczalność w produkowaną energię elektryczną.
Dzięki ustawie o odnawialnych źródłach energii (OZE) możemy także skorzystać z licznych programów dofinansowania, pożyczek bankowych, co znacznie obniży koszty instalacji oraz czas zwrotu inwestycji.
Profesjonalny montaż fotowoltaiki
Rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych?
Skontaktuj się z naszymi ekspertami!