Instalacja domofonu

Czas zainstalować wreszcie domofon :) 

 

Okablowanie systemu

 

W większości przypadków jest tak, że okablowanie do domofonu w naszym domu czeka i czeka na ostateczny wybór urządzeń jakie chcemy zainstalować. 
Zazwyczaj okablowanie jakie stosowane jest do tego typu instalacji, to przewód UTP w wykonaniu zewnętrznym. Dodatkowym zabezpieczeniem jest rura osłonowa, która chroni przewód przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Trzeba jednak pamiętać, że rura osłonowa i przewód, które czekają na naszą finalną instalację sprzętu, są narażone na czynniki atmosferyczne, głównie promieniowanie UV.  Arot z naszego zdjęcia czekał "pod chmurką" ok. 2 lata  i widać co słońce, deszcz i śnieg z nim zrobiły :) 

 

 

Domofon cyfrowy z klawiaturą do otwarcia furtki 

 

Nasza instalacja została oparta na urządzeniu cyfrowym firmy MiwiUrmet.
Zaletą systemu cyfrowego Basic jest to, że komunikacja pomiędzy słuchawką w domu, panelem zewnętrznym oraz zasilaczem możemy zrezlizować po 4 żyłach przewodu. 
Takie rozwiązania dają nam możliwość wykorzystania dodatkowych sterowań, np. bramą z wolnych żył przewodu. Takie też rozwiązanie zastosowaliśmy w tej instalacji. Dodatkowym atutem tego systemu jest  fakt, że posiada on numeryczną klawiaturę, za pomocą której możemy otworzyć furtkę z przypisanego wcześniej kodu. 

 

 

Jakość i wykonanie ma znaczenie 

 

Zwrócić uwagę trzeba na jakość i wykonanie paneli zewnętrznych, gdyż słaba jakość obudowy i wszechoobecny plastik, niestety po paru latach nie wygląda dobrze na naszym ogrodzeniu.  Panel zewnętrzny systemu Basic wykonany jest ze stali nierdzewnej. Takie wykonanie gwarantuje wieloletni dobry wygląd urządzenia.


Wszystkich zainteresowanych instalacją  domofonu serdecznie zapraszamy do kontaktu!

 

0
Feed

Zostaw komentarz